Світлокопіювальний папір, покритий з одного боку (рідше з двох) тонким шаром світлочутливої речовини на основі діазосполук (ДС). Застосовується під час діазотипного світлокопіювання (діазокопіювання), здійснюваного у світлокопіювальних апаратах.
Процес отримання видимого зображення на світлочутливому папері протікає у два етапи: експонування, під час якого у світлочутливому шарі утворюється нестійке позитивне зображення - ділянки з ДС, які не розклалися, під непрозорими місцями оригіналу, та прояв - перетворення ДС, які не розклалися, на стійкі до світла азобарвники (чорного, коричневого, червоного, помаранчевого, синього або фіолетового кольору).
За складом світлочутливого шару розрізняють світлокопіювальний папір:
Однокомпонентний - містить тільки ДС (його проявляють у водних розчинах азосполук - "мокрим" способом);
Двокомпонентний - містить і діазо-, і азосполуки (прояв - "сухий", зазвичай у парах аміаку);
Термопроявляємий - містить, крім діазо- і азокомпонентів, сполуки, які під час нагрівання виділяють речовини, необхідні для прояву ("гарячий" прояв).
Папір сухого (аміачного) прояву, призначений для отримання копій з позитивним зображенням під час копіювання на просвіт з оригіналів і дублікатів, виконаних на світлопроникному папері або плівковій основі. Використовується в діазокопіювальних апаратах без пристроїв автоматичного різання, поділу оригіналу і діазоматеріалу та фальцювання копій.